OBJEDNÁVKA

Termín

Čas je pouze orientační údaj. Budeme vás kontaktovat ohledně upřesnění.

Kontaktní údaje

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., v platném znění (zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, dále jen „zákon“) souhlasím se zpracováním poskytnutých osobních údajů.
OBJEDNÁVKA

Naučte se milovat své Já

Stále někde čteme nebo slyšíme jak je důležítá sebeláska. Mít se rád. Sebeláska sem, sebeláska tam.

Ale zamysleli jste se opravdu sami nad sebou, jak to máte vy osobně?

Myslím si, že právě sebeláska si zaslouží speciální pozornost. Sebeláska je totiž absoultní základ. Základ spokojeného života.

Je klíčem ke spokojeným vztahům, k umění milovat a k umění žít.

Sebeláska je zdrojem energie, kterou vám nikdo nedá, ale najdete ji jen sami v sobě. Čím dřív na to člověk příjde, tím lépe. Protože jak se naučíme milovat sami sebe, začneme milovat i ty druhé.

 

Obzvlášť důležitá je sebeláska pro ženy. Ženy, láska a krása patří dohromady. Proto je tak zásadní, aby ženy měly samy sebe rády. Aby se přijaly takové jaké jsou. Žena která se má ráda, vyzařuje do okolí obrovskou sílu a půvab. Zdravá láska je sexy a vábí pozornost mužů:) Bohužel mnohé z nás máme v hlavách podivné programy, které často pramení už z dětství. Je proto dobré si uvědomit, že sebeláska není špatná a opravdu patří na první místo.

Sebeláska je velmi praktická, protože pak nejsme závislí tolik na druhých. Nevisíme na jejich pochvalách, uznání, očekávání, umíme si zdravě střežit své hranice, umíme říkat ne, umíme sebrat odvahu a jít si za svým.

Naopak ne-láska k sobě samé je jako koule u nohy. Velmi nás vyčerpává. Tím, že jsme kritické k sobě, jsme kritické k druhým a vidíme jen to špatné. Přitom to dobré přehlížíme. Připadáme si nedokonalé, nedostatečné, nemožné, nevěříme ve své schopnosti, talenty, někdy se ponižujeme, nelíbíme se samy sobě a neustále se porovnáváme s druhými. Přitom jsme každý originál a to je nás 7 miliard. Vždyť to je vlastně zázrak!

Kdysi dávno jsem viděla jedno úžasné video, které si můžete přehrát zde. Je o muži, forenzním malíři, který namaluje několik žen dle jejich vlastního popisu. Nevidí je, sedí k nim zády. A pak ty stejné ženy namaluje znovu, ale popíše je někdo jiný. Zajímá vás jak kresby dopadly? Mě to dojalo a zase přesvědčilo o tom, kolik z nás žen, na sebe nahlížíme stále kriticky.

Zamyslela jsem se nad sebou, co pro mě samotnou vlastně znamená sebeláska. Je třeba jít trochu do hloubky. Podle mě nestačí si jen říct:“ mám se ráda“

Pro mě tedy sebeláska znamená toto:

Líbím se sama sobě i se svým velkým břichem, s přibývajícími šedivými vlasy, vrásky okolo očí a celulitidou na stechnech.

Věřím svým krokům, své intuici a cílům, které si dávám, i když někteří okolo mě pochybují

Usmívám se na sebe každé ráno do zrcadla, někdy i během dne

Věřím v to co dělám, že jsem dobrá ve své práci, kterou miluji

Když se mi něco povede, vždy se pochválím a pohladím

Často zvu své přátele na návštěvu, protože je mám ráda a je mi s nimi dobře. Neočekávám totéž od nich. Prostě je ráda vidím a ráda je hostím.

Usmívám se na cizí lidi na ulici, v obchodech, nervózní řidiče v autech a to alespoň jednou denně.

( je pak báječné vidět, jak vám úsměv oplatí. Bohužel někdy ne všichni)

Prostě jsem ráda, že se mám ráda:) I přesto, že miluji své dvě děti celým svým srdcem a někdy mám stavy, že bych za ně i dýchala, a že velmi hluboce miluji svého muže, tak přesto přeze všechno zjišťuji, že sebe mám stejně nejdradši. Konec konců, to srdce, které tolik miluje mnoho bytostí kolem sebe je přece moje, ne? Necítím se jako sobec. Naopak. Cítím se svobodně a to mi stačí.

Sebeláska je umění milovat svůj život a umět se z něj radovat.

Zkuste to i vy. Udělejte něco pro sebe a to každý den. Zkuste to pomalu. Tak třeba začněte tím, že se budete víc usmívat. Pochavlte se, když se vám něco povede. Nahraďte negativní program v hlavě nějakým pozitivním. Napište si, co se vám na sobě nejvíc líbí a čeho si vážíte. A když si nevíte rady, přijďte za mnou a já vám poradím.

Jsem ráda, že jste dočetli až sem, že možná chcete se svým životem něco udělat, jen malý krok ke změně a to je dobrá zpráva. Budu se na vás těšit na osobním setkání a nebo na společném semináři, který pro vás po Novém roce připravuji:)